Itt a megoldás, ha adómentesen vagy kedvezményes adózás mellett szeretnénk megtakarítani

Itt a megoldás, ha adómentesen vagy kedvezményes adózás mellett szeretnénk megtakarítani

Decemberben éri meg legjobban a Tartós Befektetési Számla (TBSZ) nyitása, ráadásul ez a hónap az, amikor sokan évvégi jutalmat, munkahelyi köszönetnyilvánításként kiutalt bónuszt kapnak. Nem véletlen, hogy az ilyentájt rendelkezésre álló plusz összegek gyakorta TBSZ-számlán landolnak, hiszen 3 év után adókedvezményt, 5 év után pedig teljes adómentességet érhetünk el az elért hozamokra vonatkozóan. A TBSZ ezen túl is meghosszabbítható, ekkor újraindul az 5 éves lekötési időszak, amely után adó megfizetése nélkül lehet kivenni a megtakarítást. Az OTP Bank szakértője szerint a nehéz gazdasági helyzet és az elmúlt évek váratlan eseményei sokak figyelmét ráirányították a megtakarítások fontosságára.

Legális adóelkerülés, TBSZ és NYESZ számla, hogyan használd a Tartós Befektetési Számlát? A hosszú távú befektetés titka

Legális adóelkerülés, TBSZ és NYESZ számla, hogyan használd a Tartós Befektetési Számlát? A hosszú távú befektetés titka

Amikor úgy döntünk, hogy családunk jövőjét, anyagi biztonságát szeretnénk valamilyen befektetéssel is megtámogatni, rendelkeznünk kell egy jól körvonalazott tervvel, hogy mi a befektetésünk célja és időtávja. Ha ez az időtáv 3 év felett van, akkor célszerű a befektetésed Tartós Befektetési Számlára elhelyezned, ha pedig még ennél is hosszabb távban gondolkodsz és szeretnél a nyugdíjas éveidre takarékoskodni, csábító kedvezményeket kínál a Nyugdíj-előtakarékossági Számla. Alábbi részletes összefoglalónkból többek között az is kiderül, hogyan működik, mire jó és milyen költségei vannak a TBSZ és a NYESZ számlának.

Közeleg az év vége, most rengeteg adót megspórolhatsz

Közeleg az év vége, most rengeteg adót megspórolhatsz

Egyre többen döntenek úgy, hogy az év vége közeledtével egy Tartós Befektetési Számlán (TBSZ) spórolnák meg befektetésük adóterheit. Az alacsony kamatkörnyezetben és a csökkenő adóterhek mellett viszont ennek a számlatípusnak egyre kisebb az előnye, ráadásul egy TBSZ a "normál" értékpapírszámla mellett plusz költségterhet is jelenthet. Megnéztük, megéri-e még TBSZ-t nyitni.

Lakossági őrületnek indult, de megéri még ide tenni a pénzünket?

Lakossági őrületnek indult, de megéri még ide tenni a pénzünket?

2010-ben még sikersztoriként robbant be a Tartós Befektetési Számla (TBSZ) ötlete, 3 vagy 5 éves befektetési időszakot követően részlegesen vagy teljesen megszabadulhattunk a befektetéseken elért hozamot terhelő adóktól. Idén az eho eltörlése miatt azt gondolhatnánk, hogy vesztett vonzerejéből a TBSZ, és az elmúlt 5 év alatti hozamcsökkenés mellett kérdés, hogy megéri-e még ide tenni a pénzünket. Ezt próbáljuk megválaszolni cikkünkben.

Nagy roham helyett lufi: hogy lesz ebből lakossági őrület?

Hiába várták a hazai nagybankok a decemberi nagy rohamot: az 54 ezer lejáró TBSZ-számlának még a harmadát sem újították meg a tulajdonosok, és az idei TBSZ-nyitások is mérsékelt keresletet mutatnak az egyébként vonzó adózási lehetőségeket nyújtó befektetési lehetőség iránt. Az idén eddig nyitott 10 ezer számla a nagybankok TBSZ-állományának alig 5%-át teszi ki. Cikkünkben hat érdekes ábrán mutatjuk be, mekkora megtakarításokat tartanak TBSZ-ben a magyarok, idén eddig hány új TBSZ-t nyitottak és melyik nagybank a legnépszerűbb, ha új számlanyitásról van szó.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Megvan a nagy bérmegállapodás! Itt van, mennyivel nő a minimálbér és a garantált bérminimum
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.