A Gazdaságfejlesztési Minisztérium közleménye szerint sem likviditási, sem tőke szempontból nem vetik vissza a bankszektor hitelezési képességét a szerdán este kihirdetett pénzügyi intézkedések, köztük a megtakarításokat terhelő 13%-os szociális hozzájárulás (szocho) bevezetése.
Decemberben éri meg legjobban a Tartós Befektetési Számla (TBSZ) nyitása, ráadásul ez a hónap az, amikor sokan évvégi jutalmat, munkahelyi köszönetnyilvánításként kiutalt bónuszt kapnak. Nem véletlen, hogy az ilyentájt rendelkezésre álló plusz összegek gyakorta TBSZ-számlán landolnak, hiszen 3 év után adókedvezményt, 5 év után pedig teljes adómentességet érhetünk el az elért hozamokra vonatkozóan. A TBSZ ezen túl is meghosszabbítható, ekkor újraindul az 5 éves lekötési időszak, amely után adó megfizetése nélkül lehet kivenni a megtakarítást. Az OTP Bank szakértője szerint a nehéz gazdasági helyzet és az elmúlt évek váratlan eseményei sokak figyelmét ráirányították a megtakarítások fontosságára.
Amikor úgy döntünk, hogy családunk jövőjét, anyagi biztonságát szeretnénk valamilyen befektetéssel is megtámogatni, rendelkeznünk kell egy jól körvonalazott tervvel, hogy mi a befektetésünk célja és időtávja. Ha ez az időtáv 3 év felett van, akkor célszerű a befektetésed Tartós Befektetési Számlára elhelyezned, ha pedig még ennél is hosszabb távban gondolkodsz és szeretnél a nyugdíjas éveidre takarékoskodni, csábító kedvezményeket kínál a Nyugdíj-előtakarékossági Számla. Alábbi részletes összefoglalónkból többek között az is kiderül, hogyan működik, mire jó és milyen költségei vannak a TBSZ és a NYESZ számlának.
Egyre többen döntenek úgy, hogy az év vége közeledtével egy Tartós Befektetési Számlán (TBSZ) spórolnák meg befektetésük adóterheit. Az alacsony kamatkörnyezetben és a csökkenő adóterhek mellett viszont ennek a számlatípusnak egyre kisebb az előnye, ráadásul egy TBSZ a "normál" értékpapírszámla mellett plusz költségterhet is jelenthet. Megnéztük, megéri-e még TBSZ-t nyitni.
2010-ben még sikersztoriként robbant be a Tartós Befektetési Számla (TBSZ) ötlete, 3 vagy 5 éves befektetési időszakot követően részlegesen vagy teljesen megszabadulhattunk a befektetéseken elért hozamot terhelő adóktól. Idén az eho eltörlése miatt azt gondolhatnánk, hogy vesztett vonzerejéből a TBSZ, és az elmúlt 5 év alatti hozamcsökkenés mellett kérdés, hogy megéri-e még ide tenni a pénzünket. Ezt próbáljuk megválaszolni cikkünkben.
Hiába várták a hazai nagybankok a decemberi nagy rohamot: az 54 ezer lejáró TBSZ-számlának még a harmadát sem újították meg a tulajdonosok, és az idei TBSZ-nyitások is mérsékelt keresletet mutatnak az egyébként vonzó adózási lehetőségeket nyújtó befektetési lehetőség iránt. Az idén eddig nyitott 10 ezer számla a nagybankok TBSZ-állományának alig 5%-át teszi ki. Cikkünkben hat érdekes ábrán mutatjuk be, mekkora megtakarításokat tartanak TBSZ-ben a magyarok, idén eddig hány új TBSZ-t nyitottak és melyik nagybank a legnépszerűbb, ha új számlanyitásról van szó.
Növekvő érdeklődést tapasztaltak a tartós befektetési szerződések (TBSZ) iránt az elmúlt időszakban az MTI által megkérdezett pénzintézetek.
A magyar közlekedéstörténet legnagyobb szállítmánya 750 tonnát nyom.
A következő két hétben újabb egyeztetés jöhet a háború lezárásáról.
Tíz év alatt az internetes oldalak 40 százaléka tűnt el.
Az élelmiszerárakról is beszélt a miniszter.
Gyakorlati tapasztalatok és példák egy egész napon át.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.